Betöltés ...

A legjobb négy között az SZTE EHÖK SE férfi vízilabda csapata!

101b0632

Az első mérkőzésen, 13 órakor a Csongrád Városi Vízilabda Sport Egyesülettel csapott össze az SZTE EHÖK SE. Az első negyed elején máris büntetőhöz jutott az SZTE, de Páll Bence lövését kivédte a csongrádiak kapusa. Az első gólig a negyed felének le kellett peregnie, ám ekkora Tóth Máté, majd nem sokkal később Laczkó Attila volt eredményes hazai részről, a vendégeknél Veres János válaszolt egy emberelőnyből szerzett góllal. A második negyed még kiegyenlített játékot hozott, mindkét részről egy-egy góllal, Tóth Ákos, és Gulyás Levente személyében, 3-2-re módosítva az állást. Aztán a harmadik játékrésztől beindult az SZTE, Kormányos Róbert hatalmas bombájával kipókhálózta a felső sarkot, ezzel már 4-2 volt a szegedieknek. Majd Tóth Máté góljára Kozák László felelt, de Kormányos újra betalált, így ezt a negyedet 3-1-el zárva az SZTE, kezdett meglépni az ellenfelétől. Az utolsó negyedben növelni tudta a különbéget a Szeged, Tóth Ákos, Vas Péter egyszer, Husztik Balázs kétszer talált a csongrádiak kapujába, a vendégek ezzel szemben csak kétszer tudtak eredményesek lenni, így ezt a negyedet is, és a mérkőzést is simán hozva, megérdemelt 10-5-ös győzelmet aratott az SZTE EHÖK SE.

2014.04.12. 13:00, Férfi OB II Osztályú Bajnokság, Alapszakasz A csoport, 7. forduló
Szegedi Sportuszoda, Újszeged
SZTE EHÖK Sport Egyesület-Csongrád Városi Vízilabda Sport Egyesület: 10-5 (2-1, 1 – 1, 3 – 1, 4 – 2)
Vezette: *Dr. Mosonyi Balázs Bálint

SZTE EHÖK SE – Geönczeöl Gábor – Kormányos Róbert 2, Vas Péter 1, Szabó Péter László, Nádasdi Zala, Páll Bence. Laczkó Attila, Mucsi Dávid, Tóth Máté 2, Soós Bence, Tóth Ákos 2, Husztik Balázs 2
Edző: Major Levente

Csongrád Városi Vízilabda Sport Egyesület – Némethy Kornél – Csaba Attila, Veres János 2, Czirbus Olivér, Kertes Gyula, Szécsényi János, Fodor András, Grósz Alex 1, Szabó Tamás, Tóth Szabolcs, Kozák László 1, Lantos Csaba, Gulyás Levente 1, Jakab Róbert
Edző: Kozák László
Gól emberelőnyből/megítélt emberelőny: 2/6, ill. 1/6
Büntetők: 1/1 ill. 1/3

A nap záró mérkőzésén a csoport utolsó helyén álló Csabai Csirkefogók Vízilabda Klubot fogadta az SZTE EHÖK SE. Az első negyedben már 5-1 állt az eredményjelzőn a hazaiak javára, majd a későbbi negyedekben, a meghatározó játékosokat pihentette a hazaiak trénere, és az eddig kevesebb játéklehetőséghez jutó csapattagok bontakozhattak ki jobban. A csabaiak küzdöttek becsülettel, ami a végeredmény szorosságán is meglátszik, de végül 8-9 arányban győzni tudtak a szegediek, és mivel a nagy rivális Szegedi Vízilabda és Tömegsport Klub 9-8-as vereséget szenvedett a Hódmezővásárhelytől, így az SZTE EHÖK SE már behozhatatlan, 4 pontos előnyre szert téve, az utolsó forduló eredményétől függetlenül megnyerte az alapszakasz „A” csoportját, és bebiztosította helyét a rájátszás legjobb négy csapat közé.

Major Levente (SZTE EHÖK SE): A második meccsen 7-1-es vezetés után több olyan taktikai elemet kipróbáltunk, amelyet még nem tökéletesítettünk, valamint több játékos is lehetőséget kapott akik a rangadókon nem tudtak játszani. Így történhetett, hogy a meccs vége szorossá vált a gyengébb Békéscsaba ellen, ennek ellenére sikerült behúzni a meccset és az utolsó forduló eredményétől függetlenül megnyerni a csoportot és bebiztosítani a helyünket a legjobb négy közé.

Csabai Csirkefogók Vízilabda Klub – SZTE EHÖK Sport Egyesület: 8-9 (1-5, 4-2, 2-1, 1-1)
Vezette: Hajas Roland Krisztián

Csabai Csirkefogók Vízilabda Klub – Laczó György – Lukácsi Sándor, Puha Zoltán, dr. Szlávik Győző 4, Román György 1, Dávid Levente 2, Laczó Péter, Weinhart Márton 1, Sipaki Zoltán, Csendes Csaba, Glemboczki Péter, Szeberényi Máté, Olasz Dániel, Borsos Pál
Edző: Borsos Pál

SZTE EHÖK SE – Geönczeöl Gábor – Kormányos Róbert 2, Vas Péter, Szabó Péter László, Nádasdi Zala, Páll Bence 2. Laczkó Attila 1, Mucsi Dávid, Tóth Máté 2, Soós Bence 1, Tóth Ákos, Husztik Balázs 2, Nagy Milán 1, Molnár Viktor
Edző: Husztik Balázs
Gól emberelőnyből/megítélt emberelőny: 3/5, ill. 0/5
Büntetők: – ill. 1/2

Fotók: Szalai Attila